Lajme

Doli në ballkon për të bërë foto, shqiptari nga Zvicra vdes në mënyrë tragjike

28-vjeçari shqiptar humb jetën tragjikisht nga ballkoni i hotelit në Tiranë

Një aksidenti tragjik ka ndodhur në një hotel në Tiranë, ku A.M. 28-vjeç, humbi jetën pasi ra nga kati i pestë, transmeton albinfo.ch.

A.M. banonte në Zvicër, derisa në Shqipëri ishte vetëm për pushime.

Departamenti Federal i Punëve të Jashtme konfirmon vdekjen e tij, i cili ishte me shtetësi zvicerane, shkruajnë mediat zvicerane.

Raportohet se viktima doli në ballkonin e hotelit për të bërë fotografi, mirëpo për shkak se hekurat e ballkonit ishin të ndryshkur, për një moment ata u këputen dhe shqiptari 28-vjeçar me nënshtetësi zvicerane ra nga ajo lartësi.

Vlen të theksohet se për këtë rast tragjik ka raportuar edhe media zvicerane “20.min”, ku ka marrë informata nga punëdhënësi i të ndjerit.

“Ende nuk mund ta besoj”, thotë VM *, punëdhënësi i viktimës, për median zvicerane.

Mustafi punoi si shofer në kompaninë e tij të transportit: “Ai ishte një punonjës shembullor dhe një mik i mirë”.

Shefi e përshkruan të ndjerin si person “shumë të dashur”, derisa edhe e konfirmoi se i ndjeri ishte në pushime në Tiranë për pesë ditë, duke lënë pas vete dy fëmijë të moshave dy dhe katërvjeçare.

Në fund, punëdhënësi i shpreh ngushëllime familjes së viktimës.

Gjithashtu, edhe Departamenti Federal i Punëve të Jashtme (FDFA) konfirmoi vdekjen e A.M. për agjencinë e lajmeve Keystone-SDA.

Në një version të parë të artikullit u tha se viktima ishte një mësues. Ky informacion u shpërnda fillimisht nga mediat shqiptare dhe pas kërkimeve është vërtetuar se ky informacion është i rremë.