Kosova

E bukura e Diasporës, “pushton” skenat e “Miss Universe Albania & Kosova”

Modelja shqiptare nga Zvicra, Edona Aliu, mahnitëse në paraqitjen e saj në “Miss Universe Albania & Kosova”.

Edona Aliu është një vajzë shqiptare, entuziaste, e bukur dhe modeste.

Ajo po bënë shumë “zhurmë” në Shqipëri dhe Kosovë. Madje po komentohet si vajza më delikate dhe karizmatike në elegancën e saj dhe stilin e veshjes, shkruan albinfo.ch.

Ajo është në garë për të “rrëmbyer” kurorën e më të bukurës shqiptare nga Kosova dhe Shqipëria.

Edona është kualifikuar në finale dhe sot, më 10 qershor 2022, është nata ku do të dorëzohet kurora e më të bukurës shqiptare “Miss Universe Albania & Kosova”.

Ajo është 26-vjeçare, e lindur dhe e rritur në Zvicër, por me dashuri të madhe për Kosovën.

Sharmi dhe delikatesa e saj e bëjnë të shquhet nga modelet e tjera që po konkurrojnë në “Miss Universe Albania & Kosova”.

Së shpejti intervistën e plotë me Edona Aliun mund ta lexoni në numrin më të ri të revistës Albinfo.ch.