Qatar 2022

Finalja e madhe Argjentinë-Francë, publikohen formacionet

Edhe 1 orë ka mbetur deri në nisjen e finales së madhe për kupën e botës në futboll, ngjarje kjo e cila kësaj here mbahet në Katar.

Argjentina dhe France për 90 minita sa është koha e rregullt, sunojnë të arrijnë marrjen e kupës së botës, shkruan albinfo.ch.

Para kësaj ndeshje janë publikuar edhe formacionet e dy ekipeve.

Francë:

Lloris – Koundé, Varane, Upamecano, T. Hernandez – Griezmann, Tchouaméni, Rabiot – O. Dembélé, Giroud, Mbappé.

Argjentina:

Emiliano Martínez; Molina, Romero, Otamendi, Acuña; Di María, De Paul, Enzo Fernández, Mac Allister; Leo Messi. Julián Álvarez