Sporti

Goditjen më të fortë, Xhaka i dyti

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, përveç që po shkëlqen në fushën e blertë, po dallohet edhe jashtë saj, shkruan albinfo.ch.

“BT Sport”, ka bërë një garë interesante dhe atraktive me pesë lojtarë të Arsenalit, se kush e ka goditjen më të fortë.

Në këtë garë ishin edhe dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, derisa lojtarët tjerë ishin Rob Holding, Theo Walcott dhe Calum Chambers.

Pas një gare interesante, fitues u shpall, Rob Holding, cili goditi aparatin, duke arritur 800 pikë, kurse në vendin e dytë ishte Xhaka me 768 pikë.

Vendi i tretë për goditjen më të fortë i takoi Chambersit me 765 pikë, ndërsa në vendin e katërt Mustafi me 758 pikë.

Në fund u renditet sulmuesi anglez, Walcott, goditja e të cilit shkoi në 756 pikë.