Futboll

Ilira kërkon përkrahjen e tifozëve

Skuadra shqiptare në Zvicër do të ndeshet me kampionin e Zvicrës

FC Iliria Solothurn më 19 Shtator do të ketë njërën nga ndeshjet më historike të saj. Skuadra shqiptare do të ndeshet me Young Boys, shkruan albinfo.ch.

Ndeshja do të zhvillohet më 19 Shtator nga ora 16:00 në kuadër të rrethit të dytë të Kupës së Zvicrës.

Për këtë skuadra shqiptare ka kërkuar ndihmën e tifozëve dhe ka publikuar linkun për blerjen e biletave. Në njoftim është bërë e ditur se kush mund t’i blejë biletat.

Ky është njëri nga takimet më historike për klubin shqiptar, ku do të përballet me kampionin e Zvicrës, dhe që ka dominuar në vitet e fundit në futbollin zviceran.

Linku:

https://eventfrog.ch/de/p/sport-fitness/fussball/fc-iliria-vs-bsc-young-boys-6836558905326685489.html?fbclid=IwAR24n_EsLH-19KqD2ju6KrxUbhpS3sGEHk_0WEPIh00s3x-GE72B_37gnKI