Futboll

Kosova, e gatshme t’i marrë Zvicrës sulmuesin e talentuar

Meqenëse Kosova po bën paraqitjet e saj të suksesshme futbollistike, çdo herë e më shumë është afër kualifikimit për EURO 2020.

Dardanët tani më kanë fituar edhe simpatinë e shqiptarëve, të cilët luajnë për shtete të ndryshme të botës. Rasti i fundit është ai i sulmuesit Florian Kamberi.

Florian Kamberi është 24-vjeç, ka lindur në Zyrih të Zvicrës dhe ka luajtur me të gjitha moshat e këtij vendi.

Ai ka luajtur për Grasshopersin në Zvicër, ndërsa prej 1 vit e gjysmë luan për skuadrën skoceze të Hibernian, ka shkruar gazeta sportive Panorama.com.

Thuhet se drejtuesit e Kombëtares së Kosovës po punojnë që nga janari i këtij viti për ta marrë atë në ekip dhe shumë shpejt Kamberin mund ta shohim me fanellën e dardanëve, përcjell albinfo.ch.