Shqipëria

Kryeministrja italiane viziton Shqipërinë

Sot, kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, do të vizitojë Shqipërinë, përcjell albinfo.ch.

Ajo do të takohet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, në Shëngjin, ku është planifikuar të ndërtohen kampet e emigrantëve.

Siç pritet, Meloni dhe Rama do të mbajnë një konferencë për shtyp.

Kryeministrja italiane do të vizitojë dy pikat ku po ndërtohen kampet e emigrantëve, pas marrëveshjes mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane, për të pritur të gjithë emigrantët e Lindjes së Mesme që i drejtohen Italisë.