Futboll

Liverpooli e transferon edhe një sulmues, më pak hapësirë për Shaqirin

Vjen lajm i keq për Xherdan Shaqirin, ky është vendimi i fundit i Jurgen Klopp.

Xherdan Shaqiri nuk po ka hapësirë të mjaftueshme te Liverpooli.

Së fundi, media angleze janë duke raportuar se Klopp po e sheh të nevojshëm sjelljen e një sulmuesi të ri.

Sipas mediave, Klopp është në “gjueti” për 20-vjeçarin e talentuar të PSV Eindhoven, Donyell Malen, i cili mund të transferohet në afatin kalimtar të janarit.

Siç duket, kampioni në fuqi i Evropës nuk është duke llogaritur me në Shaqirin, dhe mund të pritet largimi i tij.

Malen ka shënuar 9 gola në 12 paraqitje në kampionatin holandez me PSV-në, përcjell albinfo.ch.