Futboll

Lorik Cana mund të emërohet drejtor sportiv në skuadrën zvicerane

Pas një karriere të bujshme si futbollist, legjenda e Kombëtares shqiptare mund të fillojë një karrierë të re

Lorik Cana është futbollisti me më shumë ndeshje në Kombëtaren kuqezi. Ai shihet si një legjendë në Kombëtaren shqiptare, duke qenë kapiten dhe lider.

Cana njihej për karakterin në fushë dhe stilin e lojës si një luftëtar i madh, përcjell albinfo.ch.

Pas një karriere të bujshme, Cana mund të fillojë një karrierë të re.

Mediat zvicerane raportojnë se ai është kandidat serioz për drejtor sportiv në Klubin e Futbollit Lousanne.

Lousanna është pa drejtor sportiv, pasi Pablo Iglesias u largua dhe klubi po synon të krijojë një bazë të fortë duke nisur nga moshat me skautët.

Pas tërheqjes nga futbolli në vitin 2016, Cana është licencuar si trajner, ndërkohë drejton dhe fondacionin “Lorik Cana 5”.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI