Sporti

Notat e futbollistëve shqiptarë në derbin anglez

Derbi ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat përfundoi pa fitues 2:2, por u zhvillua një spektakël i vërtetë, shkruan albinfo.ch.

Futbollistët shqiptarë të Arsenalit, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi kishin paraqitje të mirë në këtë derbi.

Granit Xhaka u vlerësua me notën 7, ndërsa Shkodran Mustafi u notua me 7.1.

Lojtari i ndeshjes ishte Eden Hazard me notën 8.1.

Arsenal ka 39 pikë dhe zë pozitën e gjashtë në Premierligë, ndërsa Chelsea gjendet në të tretin me 46 sosh.

Kujtojmë që dy futbollistët shqiptarë ishin transferuar verën e kaluar në Arsenal.