Sporti

Notat e Xhakës dhe Shaqirit në fitoren e Zvicrës

Granit Xhaka është vlerësuar me notën 8, derisa Xherdan Shaqiri me 7.7

Zvicra realizoi fitoren e nëntë nga nëntë ndeshje të zhvilluara duke vazhduar serinë 100 %. Në sfidën e fundit mundi Hungarinë 5:2, shkruan albinfo.ch.

Edhe në këtë ndeshje futbollistët shqiptarë kanë lënë gjurmë. Granit Xhaka shënoi golin e dytë, derisa Xherdan Shaqiri ka asistuar dy herë.

Xhaka është vlerësuar në notën 8, duke qenë futbollisti i dytë më i vlerësuar pas Zauber, i cili shënoi dy gola, kurse Shaqiri është vlerësuar me 7.7 nga mediat ndërkombëtare.

Blerim Xhemaili dhe Admir Mehmedi nuk kanë luajtur në këtë sfidë, derisa Valon Behrami është i lënduar.

Ndeshja e fundit për Zvicrën do të jetë ndaj Portugalisë, që njëherësh është vendimtare.