MARKETING

Prishtina Mall: Një kthim në shtëpi si askund tjetër

Me një hapësirë prej 240.000 m² kjo qendër madhështore Kosovën po e shndërron në epiqendër të rajonit

Këtë vit, Prishtina Mall, qendra tregtare dhe argëtuese më e madhe në Evropën Juglindore, po hap dyert e saj për të mirëpritur diasporën në shtëpinë e tyre për një kohë të paharrueshme. Duke u mburrur me një sërë ofertash të jashtëzakonshme dhe shërbime të klasit botëror, Prishtina Mall ju premton një përvojë që tejkalon të gjitha pritshmëritë, duke e pozicionuar veten si destinacioni më interesant i blerjeve dhe argëtimit në Evropën Juglindore.

Me një hapësirë prej 240.000 m² kjo qendër madhështore Kosovën po e shndërron në epiqendër të rajonit. Me shumë vizitorë nga i gjithë rajoni që nga hapja e saj, Prishtina Mall po hamendësohet të jetë shtytësi kryesor i turizmit dhe ekonomisë në Kosovë për vitin 2023.

Prishtina Mall krenohet me llojllojshmërinë mbresëlënëse të markave kombëtare dhe ndërkombëtare, duke e bërë të mundur blerjen e linjave më të fundit të modës, produkteve me cilësi të lartë dhe koleksioneve më ekskluzive. Me më shumë se 230 dyqane, nga veshjet sportive, markat më të njohura të bukurisë e deri tek dyqanet “high-fashion”, Prishtina Mall ofron një hapësirë lehtë të qasshme duke siguruar që vizitorët të mund të gjejnë gjithçka që dëshirojnë, nën një çati.

Zona e argëtimit është si asnjëherë më parë. Nga xhirot me GoKart, lojërat arcade, përvojë VR, e deri te shfaqja e filmave më të rinj në kinemanë më inovative e cila sjellë për herë të parë në rajon përvojën 4DX, më shumë se 11,000 m² të kësaj qendre u janë dedikuar vetëm argëtimit. Zona e argëtimit në Prishtina Mall është vendi perfekt për të kaluar një vikend fantastik me miqtë dhe familjen tuaj.

Të apasionuarit e ushqimit do ta zgjedhin zonën e ushqimit si zonën e preferuar brenda qendrës. Me një kuzhinë multikulturore duke ofruar ushqime të ndryshme nga kuzhinat e gjithë botës, Prishtina Mall ka kuruar këtë kënd për të kënaqur shijen e cdo kujt. Nuk mungojnë as kafenetë komode e baret e ndryshme, për të shijuar kafen e mëngjesit ose një koktel në mbrëmje. Vizitorët do të kalojnë një kohë fantastike me një aventurë gastronomike, duke eksploruar një botë shijesh në skenën e kuzhinës që Prishtina Mall ofron.

Prishtina Mall është shumë e lumtur të mirëpres të gjithë bashkatdhetarët që të krijojmë kujtime të bukura së bashku.

Prishtina Mall, një kthim në shtëpi si askund tjetër!