AT Balkani

Putin uron festën kombëtare të Shqipërisë

Është bërë e ditur se presidenti i Rusisë Vladimir Putin i ka dërguar nga një mesazh urimi Presidentit të Republikës Ilir Meta me rastin e festës së Pavarësisë.

Në mesazhin e tij Putin shkruan se zhvillimi i marrëdhënieve ruso-shqiptare do t`u përgjigjej interesave të popujve të vendeve tona dhe tërë kontinentit Evropian.

 

“I nderuar zoti President,

Pranoni urimet e sinqerta me rastin e festës kombëtare të Shqipërisë, Ditës së Flamurit.

Jam i bindur se zhvillimi i marrëdhënieve ruso-shqiptare do t`u përgjigjej interesave të popujve të vendeve tona dhe tërë kontinentit Evropian.

Ju uroj shëndet dhe suksese, ndërsa të gjithë bashkatdhetarëve Tuaj – lumturi dhe prosperitet. Me respekt, Vladimir Putin”, thuhet në mesazhin për Metën.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI