Koronavirusi: çast pas çasti

Rritet numri i rasteve në Gjenevë, mjekët ndihen më të lodhur

Numri i pacientëve me koronavirus në Gjenevë po rritet, dhe shefi i kujdesit intensiv në spitalin universitar është i shqetësuar dhe beson se një tjetër bllokim është i nevojshëm.

Jérome Pugin gjithashtu paralajmëron që ekipi i tij është i vogël dhe i lodhur.

Ai thotë se janë shtatë pacientë në kujdes intensiv dhe pesë të tjerë në kujdes akut për momentin – dhe pranimet po rriten.

Ai thotë se stafi i tij ndihet pak më pak i mbështetur sesa gjatë valës së parë – dhe prishja e jetës shoqërore gjithashtu i prek ata, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Por ai thotë se ata kanë mësuar shumë që nga pranvera dhe kanë një ide më të mirë për trajtimet me ilaçe.