Lajme

Rritje e ndjeshme e të infektuarve në Kosovë

148 raste të reja me Covid-19 janë shënuar në 24 orëshin e fundit në Kosovë. Ndërkohë nuk ka asnjë rast të vdekjeve derisa 56 pacientë janë shëruar, njofton Instituti i Kosovës për Shëndetësi Publike, shkruan Albinfo.ch

“Numri total i rasteve pozitive është 16.754 raste nga 79.142 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 652 raste të vdekjes”, thuhet në raportin e IKSHP-së.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 56 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.617 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.485.