Lajme

Saimir Pirgu do të interpretojë sot në operën “Traviata”

Tenori i mirënjohur shqiptar, Saimir Pirgu, vazhdon me angazhimet e tij artistike në skenat evropiane, transmeton albinfo.ch.

Ai do të interpretojë sot personazhin e Alfredo Germont-it në operën “Traviata” të kompozitorit Xhuzepe Verdi.

Ky event artistik do të shfaqet në televizionin italian “Rai3” dhe vjen si prodhim i “Raikultura” në bashkëpunim me Teatrin e operës së qytetit të Romës, Itali.

May be an image of një ose më shumë njerëz dhe E brendshme

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI