Kosova

Shqipëria, 14 vjet në NATO

Presidenti Begaj: Krenarë që kontribuojmë në paqen e sigurinë kombëtare

Mësohet se në 14-vjetorin e pranimit të Shqipërisë në Aleancën e Atlantikut Verior, Presidenti Bajram Begaj përmes një postimi në Facebook shprehu krenarinë që vendi ynë është anëtar i kësaj aleance, përcjell albinfo.ch.

Kreu i shtetit shtoi se Shqipëria ndihet krenare që kontribuon për paqen dhe sigurinë globale.

14 vjet Shqipëria në NATO! Krenarë që jemi pjesë e aleancës më të fuqishme dhe më të suksesshme në botë! Krenarë që jemi kontribues për paqen dhe sigurinë!