Shqipëria

Shqipëria drejtoi mbledhjen e Këshillit të Sigurimit, Rama: Dita më krenare për Shqipërinë

Nga New York-u kryeministri Edi Rama ka ndarë një fotoalbum të momenteve gjatë mbledhjes së djeshme në Këshillin e Sigurimit në OKB, të cilën e drejtoi Shqipëria, përcjell albinfo.ch.

Rama ka ndarë foto me homologun ukrainas Volodymyr Zelensky, kancelarin gjerman Olaf Scholz, si dhe me personalitete të tjerë të pranishëm.

Vihet re edhe prezenca e bashkëshortes së tij, Linda Ramës, e cila qëndron krah kryeministrit.

“Mirmëngjes dhe me fotoalbumin e ditës më krenare të Shqipërisë në historinë e marrëdhënieve tona ndërkombëtare, ju uroj një ditë të mbarë“, shkruan Rama krah fotove.