Futboll

Shqipëria pëson 2 gola nga Franca

Një faull i Hysajt në zonën para portës i është dashur Francës që me një goditje dënimi në minuten e 8-të të shënojë golin e parë ndaj Shqipërisë.

Ka qenë Corentin Tolisso ai që ka arritur të shënojë duke prekur rrjetën e Shqipërisë nga goditja e dënimit në zonën para mbrojtjes kuqezi.

Clement Lenglet ishte lojtari tjetër që shënoi gol për Francën në minutën 31.

Pas një gabimi të Veselit, i cili duhet të kishte bërë më mirë, topi ka shkuar në këmbët e sulmuesit të Barcelonës, i cili nuk ka falur përballë Berishës.

 

Ndeshja:

Franca hidhet në fushë me formacionin 4-2-1-3, një vendosje që lehtësisht kthehet në 5-2-1-3. Në sulm janë Giroud dhe Ben Yedder të mbështetur nga mbrapa nga Griezmann. Bie në sy mungesa e Loris, i cili zëvendësohet nga Mandanda.

Nga ana tjetër, trajneri Edi Reja ka zgjedhur të hidhet në fushë me formacionin 4-3-1-2. Në portë ndodhet Berisha, ndërsa në mbrojtje Hysaj, Gjimshiti, Dermaku dhe Veseli.

Në mesfushë janë Gjasula, Bare dhe Lenjani. Sulmi përbëhet nga Balaj dhe Manaj që mbështeten nga Qose, përcjell albinfo.ch.