Lajme

SHBA së shpejti heq ndalimin e udhëtimit për turistët zviceranë

Kufijtë e SHBA-së janë mbyllur për ardhjet e huaja – përfshirë njerëzit nga Zvicra – që nga marsi i vitit 2020, por njoftimi rreth rihapjes së mundshme është i afërt, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Sipas Associated Press, presidenti Joe Biden u tha gazetarëve më 16 korrik se ai do të shpallte datën për heqjen e kufizimeve të udhëtimit “brenda disa ditëve të ardhshme”.

Një veprim i tillë më në fund do të rivendoste udhëtimin jothelbësor midis Zvicrës dhe SHBA-së, veçanërisht pasi amerikanët e vaksinuar janë lejuar të vijnë në Zvicër që nga 28 qershori. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI