Lajme

Spektakël në Southampton, Anglia-Kosova 5:3

Kosova është mundur nga Anglia, me rezultat 5:3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që u zhvillua në Southampton.

Fillimi i lojës mes Kosovës dhe Anglisë nisi me golën e shpejtë të parë nga Valon Berisha.

Loja vazhdoi me gola të tjera nga ana e ekipit të Anglisë, ku Kosova mbeti mbrapa deri në golin e dhënë nga Valon Berisha, e mandej shkaktimi i penalltisë, ku shënoi Vedat Muriqi.

Loja vazhdoi dramaticitetin me penalltinë e humbur nga Harry Kane, nga ekipi i Anglisë.

Kosova pati edhe raste të tjera të mira, mirëpo pa sukses.