Futboll

Tronditet futbolli shqiptar, vdes futbollisti Labinot Harbuzi

Bota e futbollit sot është tronditur, por në veçanti ajo shqiptare.

Një lajm i kobshëm vjen ngta Suedia, ku futbollisti nga Kosova , Labinot Harbuzi paprtimas ka ndërruar jetë në orët e hershme të mëngjesit të sotëm.

Futbollsiti tashmë i ndjerë 32-vjeçar, në dhomën e tij është gjetur nga prindërit, të cilët menjëherë kanë alarmuar ambulancën, shkruan Albinfo.ch.

Harbuzi ishte futbollist i njohur shqiptar, ndërsa kishte luajtur në Malmo dhe Gençlerbirligi, si dhe për kombëtaren suedeze U-21, në rolin e mesfushorit qendror.