Lajme

Turisti krahason grykën e Rugovës me Zvicrën

Një turist ka ardhur që ta vizitojë Kosovën, e si shumë të tjerë, ai ka vizituar bukuritë natyrore të Kosovës. Ndër to, ai ka vizituar edhe Bjeshkët e Rugovës, përcjell albinfo.ch

Ai e ka shpërndarë një video në rrjetin social Facebook përderisa ka qenë në Bjeshkët e Rugovës, dhe ndër tjera ka treguar se sa vend i bukur është Kosova dhe se në malet e Rugovës është si në malet e Zvicrës, shkruan Express.

Ai po ashtu ka shkruar se sa herë që vjen në Kosovë mbetet gjithmonë e më i befasuar, e këtë për arsye të thjeshta të cilat i ka renditur.

Njerëzit e dashur, ushqimi i mirë janë disa nga shumë arsyet.

Ai në fund shkruan për kosovarët se “ata janë të mrekullueshëm. Shumë prej tyre flasin anglisht, janë shumë të shoqërueshëm, punojnë shumë dhe shakaxhinj… Mendoj që duhet të ketë pak gjak irlandezi këtu” shkroi ai me humor.

KosovoHigh in the Rugova mountains surrounded by 13 picturesque litte villagesEverytime I come here I am more and more amazed.Simple reasons1. PEOPLE.. They are LOVELY in EVERY way2. FOOD…. FORGET about diets 🙂, the food is clean and SO tasty… Just just can't stop eating3. SCENERY.. There are hidden gems here off the beaten track and sooooooo niceOh and did I mention the Kosovar People 😉They are amazing… Lots of people speak English.. They are so friendly hardworking and funny….. I think there must be some Irish blood down here somewhere 🙂Come visit…. You will be amazed

Publiée par 1 Eye on the World- around the world adventure sur Jeudi 22 août 2019