Futboll

UEFA publikon nominimet për lojëtarët e vitit

UEFA ka publikuar tre lojëtarët e nominuar për çmimin e lojtarit më të mirë të vitit dhe tre konkurentët për trajnerin më të mirë të vitit.

Karim Benzema, Thibaut Courtois dhe De Bruyne janë tre të nominuarit kryesorë për këtë çmim personal.

Ndërsa për çmimin e trajnerit më të mirë të vitit, në garë janë Ancelotti, Guardiola dhe Klopp.

Shpallja e fituesve bëhet më 25 gusht.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI