Futboll

Zvicra fton vetëm Xhakën e Shaqirin për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja helvetike ka bërë publike listën për ndeshjet e muajit qershor

Përzgjedhësi i Zvicrës, Murat Yakin ka bërë publike listën për ndeshjet e muajit qershor, ku Nati do të luajë në Ligën e Kombeve.

Për këto ndeshje janë ftuar kapiteni Granit Xhaka dhe zëvendëskapiteni Xherdan Shaqiri.

Në listën me 26 lojtarë, nuk ndodhet Andi Zeqiri, shkruan albinfo.ch.

Ndeshjen e parë të Grupi 2 të Ligës A të Ligës së Kombeve, Zvicra e luan në Pragë kundër Çekisë më 2 qershor.

Tri ditë më vonë, në Lisbonë përballet me Portugalinë, derisa më 9 dhe 12 qershor luan në Gjenevë ndaj Spanjës, përkatësisht Portugalisë.

Lista


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI