Lajme

Zvicra triumfon me 10 medalje deri tani në Lojërat Olimpike, Pekin 2022

Atletet femra të Zvicrës triumfuan në “Lojrat Olimpike Dimërore Pekin 2022”

Atletet femra të Zvicrës shkëlqyen në Lojërat Olimpike Dimërore Pekin 2022, shkruan albinfo.ch.

Ato arritën të marrin 3 medalje ari deri tani. Fituese ishin Lara Gut-Behrami, Corinne Suter dhe Mathilde Gremaud.

Vlen të theksohet se në “Lojërat Olimpike Dimërore Pekin 2022” medaljet për Zvicrën deri tani janë 10 medalje gjithsej, 5 prej tyre janë ari dhe 5 medalje të tjera janë bronzi. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI