Sporti

A do të largohet nga Stoke?

Shaqiri ka thënë se është i lumtur në Stoke City, por mundësia për të luajtur në Ligën e Kampionëve mund të bëjë që të ndërrojë mendje

E ardhmja e futbollistit shqiptar, Xherdan Shaqiri është në dyshim, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Shaqiri është kërkuar nga Roma, kurse Stoke ka përgënjeshtruar këtë lajm, duke u shprehur qartë se Shaqiri nuk do të largohet nga Anglia.

Por, mediat angleze shkruajnë se Stoke do të shes Shaqirin dhe do të blejë yllin brazilian, Luan, i cili po kërkohet nga shumë skuadra evropiane.

Shaqiri ka thënë se është i lumtur në Stoke City, por mundësia për të luajtur në Ligën e Kampionëve mund të bëjë që të ndërrojë mendje. E këtë mundësi do ta kishte te Roma.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/a-do-te-largohet-nga-stoke/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.