Futboll

Bekim Zogaj në Kampionatin Evropian

Gjyqtari shqiptar, Bekim Zogaj, do të jetë gjyqtar anësor në Kampionatin Evropian, që gjatë verës zhvillohet në Gjermani

Sukses i madh për gjyqtarin shqiptar Bekim Zogaj. Pasi ka gjykuar në shumë gara ndërkombëtare, tani ai është caktuar për Kampionatin Evropian, që gjatë verës zhvillohet në Gjermani, shkruan albinfo.ch.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Zogaj në rrjetet sociale.

“Nder dhe privilegj përzgjedhja si asistent në Kampionatin Evropian 2024 në Gjermani🙏⚽️”, ka shkruar Zogaj në rrjetet sociale.

Kështu në Euro 2024, përveç Shqipërisë dhe Zvicrës, do të kemi edhe një shqiptar, e ai është Bekim Zogaj.

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10228887977856516&set=a.4120459342105