Boks dhe mundje

Bokson për Pavarësinë e Kosovës

Meçi do të mbahet më 17 shkurt (e shtunë) në Glattbrug të Cyrihut nga ora 16:30

Boksieri i njohur shqiptar, Labinot Xhoxhaj do të boksojë më 17 shkurt, për Pavarësinë e Kosovës, shkruan albinfo.ch.

Xhoxhaj do të ndeshet me hungarezin Jozsef Darmos, i cili momentalisht është i 148 në renditjen botërore.

Boksieri hungarez ka tetë meçe në karrierën e tij, ku shtatë prej tyre i ka fituar me nokaut dhe një humbje me nokaut.

Ndërkohë, boksieri shqiptar ka gjashtë fitore në po aq ndeshje të zhvilluara, ku pesë prej tyre i ka fituar me nokaut.

Meçi do të mbahet më 17 shkurt (e shtunë) në Glattbrug të Cyrihut nga ora 16:30.

Së bashku me Labinot Xhoxhaj kësaj radhe do të jetë boksojë Ramadan Hiseni. Edhe ai ballafaqohet me kundërshtar të fortë, dhe nuk do të ketë lehtë.

 Të tjera nga Boks dhe mundje