Të tjera

Adriatik Kajtazi e shpall Volley Schönenwerd kampion të Zvicrës

Volley Schönenwerd është kampion i ri i Zvicrës në volejboll te meshkujt.

Kjo falë trajnerit nga Kosova, Adriatik Kajtazi, i cili e shpalli kampion në vitin e tij të parë si trajner i skuadrës zvicerane, shkruan albinfo.ch.

Ai edicionin e kaluar ishte ndihmës trajner. Adriatiku ka luajtur në shumë skuadra dhe ka përvojë të gjatë në volejboll.

Në serinë e pestë finale të Play-offit para 1200 tifozëve fitoi 3:1 (25:18, 17:25, 25:20, 26:24) në sete ndaj Volley Amrisëil.

Reto Giger, kapiteni i Volley Schönenwerd, ishte MVP i lojës së pestë finale.

Photo: Damien Sengstag