Kultura

Dua Lipa vjen në Zvicër

I vlerësuar si njëri ndër Festivalet më të njohura në botë sa i përket muzikës, Montreux Jazz Festival në Zvicër, këtë vit pret në skenat e tij, edhe yllin botëror të Pop-it, këngëtaren me rrënjë kosovare, Dua Lipa.

Autorja e shumë hiteve botërore si“ Be the one“ apo edhe e hitit të fundit me DJ Martin Garrix „Scared To Be Lonely”, pos dy paraqitjeve të mëhershme në Zvicër, zbret këtë vit edhe në Montreux.

E rritur me muzikën e babait të saj, rokerit kosovar Dukagjin Lipa, Dua ishte finaliste e çmimit të kritikës në Britt Awards. Adhuruesit e Dua Lipa, do të mund ta ndjekin atë sot në Montreux Jazz Festival në skenën Montreux Jazz Lab me fillim në ora 20:00.

https://www.montreuxjazzfestival.com/en/artist/dua-lipa

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/dua-lipa-vjen-ne-zvicer/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.