Sporti

FC Kosova shkruan historinë

Fitorja e fundit kundër SV Hongg, i ka mundësuar FC Kosovës nga Cyrihu, që të kualifikohet në xhiron e ardhshme dhe edicionin e ardhshëm mund të takohet me njërën nga skuadrat e Superligës zvicerane

Pas lojërave të fundit, ku FC Kosova tregoi një rritje të madhe në paraqitjet e saj, ka ardhur edhe shpërblimi, duke u kualifikuar në rrethin e ardhshëm të Kupës, njofton faqja zyrtare e klubit shqiptar, përcjell albinfo.ch.

 

Ekipi është shumë i motivuar, sidomos pas sukseseve të fundit dhe besojnë se mund të vazhdojnë me suksese të radhës.

 

Fitorja e fundit kundër SV Hongg, i ka mundësuar FC Kosovës nga Cyrihu, që të kualifikohet në xhiron e ardhshme dhe edicionin e ardhshëm mund të takohet me njërën nga skuadrat e Superligës zvicerane.

 

Fitorja e fundit 3:2 ishte shumë emocionuese. Kosova udhëhoqi 2:0 dhe dukej se do të ishte një fitore e lehtë, por Hongg rikthehet në lojë, duke barazuar në 2:2.

 

Almir Murati ishte hero me një gol të realizuar në minutën e 86-të, duke shënuar për 3:2 dhe fitoren e madhe të skuadrës shqiptare.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/fc-kosova-shkruan-historine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.