Sporti

Gatlin befason Boltin, shpallet kampion i ri i botës

Ai përfundoi garën për 9.92 sekonda, duke lënë menjëherë prapa bashkëkombësin Christian Coleman, ndërsa Bolti mbeti i treti

Atleti amerikan, Justin Gatlin, ka lënë mbrapa Usain Boltin, për t’u bërë kampioni i ri i botës në 100 metra.

35-vjeçari amerikan fitoi medaljen e artë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Londër të Anglisë.

Ai përfundoi garën për 9.92 sekonda, duke lënë menjëherë prapa bashkëkombësin Christian Coleman, ndërsa Bolti mbeti i treti.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/gatlin-befason-boltin-shpallet-kampion-i-ri-i-botes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.