Sporti

Goli i vitit vjen nga Shaqiri

Goli i shënuar ndaj Hull Cityt, ku ai realizoi nga rreth 30 metra është zgjedhur më i miri nga skuadra e Stoke Cityt

 

 

Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri është i njohur për golat e bukur dhe këtë traditë e ka vazhduar edhe në Stoke City, shkruan albinfo.ch.

 

Goli i shënuar ndaj Hull Cityt, ku ai realizoi nga rreth 30 metra është zgjedhur më i miri nga skuadra e Stoke Cityt.

 

Shaqiri për faqen zyrtare të klubit ka thënë se është shumë i nderuar me këtë çmim. “Është speciale për mua, pasi edhe vitin e kaluar e kam fituar këtë çmim. Do të mundohem që edhe vitin e ardhshëm të fitoj të njëjtin çmim”, deklaroi Shaqiri.

 

Por, ai ka shtuar se nuk është shumë i kënaqur me këtë sezon dhe shpreson se edicionin e ardhshëm do të jenë shumë më të fortë.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bLhrpEhZ0tE

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/goli-i-vitit-vjen-nga-shaqiri-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.