Sporti

Kapiteni i Kosovës me skuadër të re

Samir Ujkani ka nënshkruar me Cremonesen që garon në Serie B, apo kategorinë e dytë në futbollin italian

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani ka nënshkruar për skuadrën e Cremoneses, raporton albinfo.ch.

Ai në sezonin e fundit në Pisan në Serie B, derisa kartonin e kishte Genoa, që nuk ka shfaqur interesim për ta mbajtur në ekip.

“Ujkani, portieri i lindur në Vushtrri në vitin 1988 u ble nga Genoa. Pasi mbërriti në Itali nga Anderlecht debutoi në Serie A me Palermon dhe ka garuar në kategorinë e më të mirëve për pesë sezone duke veshur edhe fanellën e Novaras, Chievo Veronas dhe Genoas. Sezonin e shkuar luajti për Pisan në Serie B”, thuhet në njoftim.

Ujkani është kapiten i Kosovës, kurse më herët ka mbrojtur edhe për Kombëtaren e Shqipërisë.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/kapiteni-i-kosoves-me-skuader-te-re/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.