Bota

Më pak sulme mbi refugjatët në Gjermani

Vitin e kaluar në Gjermani kanë ndodhur pothuajse 1 mijë sulme ndaj shtëpive apo banesave të mbështetësve të refugjatëve, njoftoi Policia Federale, sipas të cilës kjo shifër është vetëm rreth tri herë më pak se në vitin 2015.

Vitin e kaluar aktivistët ekstremistë të krahut të djathtë kanë kryer 1.031 sulme në kampet e refugjatëve.
Siç njoftojnë mediat nga Berlini, ministri gjerman i Drejtësisë, Jaco Mas, tha se incidentet janë të turpshme, edhe pse sulmet ndaj refugjatëve kanë rënë gradualisht nga viti i kaluar.

Në Gjermani në vitin 2015 dhe në vitin 2016 janë pranuar më shumë se 1,3 milionë refugjatë, shumica e të cilëve janë myslimanë nga Siria, Iraku dhe Afganistani.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/me-pak-sulme-mbi-refugjatet-ne-gjermani/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.