Sporti

Mustafi me gruan e tij shqiptare kalon pushimet në Zvicër

Ai ndodhet në pushime së bashku me gruan e tij shqiptare, Vjosa Kaba, 29-vjeçare. Por, kampioni i botës nuk po kalon pushimet rastësisht në Zvicër. Vjosa është rritur në Cyrih, në Dietikon, dhe më 2007 ishte Miss Zvicra

Ylli i Arsenalit, Shkodran Mustafi ka vendosur që pushimet t’i kalojë në Zvicrën Qendrore para se t’i bashkohet skuadrës për edicionin e ri, shkruan ‘Blick’.

Futbollistët e Arsenalit kanë filluar përgatitjet në Australi, ku janë Xhaka e Ozil, por jo edhe Mustafi i cili me Gjermaninë fitoi Kupën e Konfederatave, përcjell albinfo.ch.

Përfaqësuesi i Gjermanisë me rrënjë shqiptare ka vendosur që të pushojë në Zvicër, në Liqenin e Lucernit.

Ai ndodhet në pushime së bashku me gruan e tij shqiptare, Vjosa Kaba, 29-vjeçare. Mustafi po shijon ditët e fundit të pushimit para se t’i bashkohet Arsenalit.

Por, kampioni i botës nuk po kalon pushimet rastësisht në Zvicër. Vjosa është rritur në Cyrih, në Dietikon, dhe më 2007 ishte Miss Zvicra.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/mustafi-me-gruan-e-tij-shqiptare-kalon-pushimet-ne-zvicer/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.