Sporti

Pas Lenjanit, Sioni do të marrë edhe Memushajn

Pasi nënshkruan me Ermir Lenjanin, Sioni është vënë pas edhe Ledian Memushajt, i cili në sezonin e fundit luajti me Pescarën, por kjo skuadër ka rënë në kategorinë e dytë të futbollit italian

Skuadra e Sionit me trajner Paolo Tramezzanin është vënë pas shumë futbollistëve shqiptarë, raporton albinfo.ch.

 

Pasi nënshkruan me Ermir Lenjanin, Sioni është vënë pas edhe Ledian Memushajt, i cili në sezonin e fundit luajti me Pescarën, por kjo skuadër ka rënë në kategorinë e dytë të futbollit italian.

 

Sioni është i gatshëm të japë një milion euro për transferimin e futbollistit shqiptar, i cili më parë ka punuar me Tramezzanin në Kombëtaren shqiptare.

 

Skuadra e Sionit më herët gjithashtu është interesuar për mesfushorin tjetër shqiptar, Migjen Basha.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/pas-lenjanit-sioni-do-te-marre-edhe-memushajn/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.