Sporti

Sadiku zyrtarisht në Poloni te Legia

Armando Sadiku ka kryer me sukses testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë me skuadrën polake 3-vjeçare

 

Sulmuesi shqiptar, Armando Sadiku edhe zyrtarisht ka kaluar në skuadrën e njohur polake, Legia Varshava, shkruan albinfo.ch.

Ai ka kryer me sukses testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë me skuadrën polake 3-vjeçare.

Sadiku ishte i kërkuar nga disa skuadra evropiane, por në fund vendosi të vazhdojë karrierën në Poloni. Nga janari u paraqit për Luganon, kurse kartonin e tij e kishte Zurichu.

Te skuadra e re, Sadiku do të mbajë fanellën me numrin 99

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/sadiku-zyrtarisht-ne-poloni-te-legia/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.