Sporti

Shkëndija në finale të Kupës së Maqedonisë

Skuadra shqiptare, Shkëndija nga Tetova është kualifikuar në finale të Kupës së Maqedonisë dhe është shumë afër që të kualifikohet në garat evropiane

Shkëndija e Tetovës është kualifikuar në finale të Kupës së Maqedonisë, pasi në ndeshjet gjysmëfinale ka qenë më e mirë se skuadra e Vardarit, shkruan albinfo.ch.

 

Skuadra shqiptare kishte fituar në takimin e parë me rezultat 3:1, kurse në ndeshjen e dytë kanë pësuar humbje 1:0, por prapë se prapë janë kualifikuar në finale.

 

Kuqezinjtë në finale do të ndeshen me Pelisterin, dhe nëse shënojnë fitore, jo vetëm që do të fitojnë një trofe të çmuar, por edhe do të marrin pjesë në garat e Ligës së Evropës.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/shkendija-ne-finale-te-kupes-se-maqedonise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.