Kultura

SHKSHZ organizon “Pranverën Letrare 2017”

SHKSHZ – Shoqata e Krijuesve Shqiptarë në Zvicër organizon manifestimin e saj “Pranvera Letrare 2017”. Siç bëhet e ditur në një njoftim të SHKSHZ “Pranvera…“ mbahet më datën 21 maj 2017, me fillim në orën 13:00.
Në kuadër të këtij aktiviteti do të jetë Ora e Madhe Letrare dhe përurimi i librave të një numri autorësh. Bëhet fjalë për autorët dhe librat në vijim: Ajmone Sumaj Salihu / “Klithma e mbretëreshës Teutë” Roman, referon Dan Kosumi; Nikolle Loka, “Prengë Bibë Doda, dritëhijet e një burrështetasi”, monografi, referon Murat Ajvazi; Nazmi Rudari “Portrete reale”, roman, referon Shefqet Dibrani; Mergim Osmani ” Sykaltra ” Tregime; Murat Ajvazi “Kryengritjet shqiptare 1909/12 sipas shtypit kroat”; Behide Hasanaj “Një jetë veprimtari humanitare”, Monografi, referon Arta Nikçi Berisha. Po ashtu prezantohet edhe revista “Mirdita” nr, 14/2017, Mirditë

Për informata shtesë, shiko foto-reklamën si dhe Tel.Nr, +41795596992

Adresa: Neuenhof 5432, Zürcherstr. 164.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/shkshz-organizon-pranveren-letrare-2017/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit21 Maj 2017
  • Ora13:00
  • LokacioniNeuenhof
  • Data e përfundimit26 Prill 2017 - 11:00