Sporti

Vokrri, i ftuar në ceremoninë gala në Cyrih

Fadil Vokrri është i ftuari i FIFA-s, dhe do të jetë i pranishëm në gala mbrëmjen që FIFA e organizon me rastin e shpalljes së futbollistëve të vitit dhe laureatëve tjerë në Cyrih

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka udhëtuar në Zvicër për t’u takuar me zyrtarë të UEFA-s, raporton albinfo.ch.

Ai të hënën (sot) do të takohet me zyrtarë të UEFA-s për të biseduar bashkëpunimin dhe mbështetjen që UEFA mund t’i ofrojë FFK-së.

“Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri udhëtoi për në Cyrih të Zvicrës, ku u takua me anëtarin e KE, Flamur Bunjaku, më të cilin do të udhëtojnë në Nyon ku në selinë e UEFA-s do të kenë takime me zyrtarë të saj për të biseduar për bashkëpunimin dhe mbështetjen që UEFA mund t’i ofrojë FFK-së në këtë periudhë”, thuhet në komunikatë e lëshuar nga FFK-ja.

Në mbrëmje Vokrri është i ftuari i FIFA-s, dhe do të jetë i pranishëm në gala mbrëmjen që FIFA e organizon me rastin e shpalljes së futbollistët të vitit dhe laureatëve tjerë në Cyrih.

Federata e Futbollit e Kosovës vitin e kaluar në maj u pranua në UEFA dhe FIFA, ku njëri ndër më meritorët ishte Vokrri, por ende ndeshjet Përfaqësuesja e Kosovës i zhvillon në Shkodër, pasi nuk ka stadium me kritere evropiane.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/vokrri-i-ftuar-ne-ceremonine-gala-ne-cyrih/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.