Sporti

Zvicra në vendin e pestë në botë

Zvicra tani ndodhet në vendin e pestë në botë dhe para saj janë vetëm, kampioni i botës, Gjermania, Brazili, Argjentina dhe kampioni i Evropës, Portugalia

Përfaqësuesja e Zvicrës po vazhdon të ngritet në renditjen botërore të FIFA-s, shkruan albinfo.ch.

Zvicra tani ndodhet në vendin e pestë në botë dhe para saj janë vetëm, kampioni i botës, Gjermania, Brazili, Argjentina dhe kampioni i Evropës, Portugalia.

Shtatë fitoret radhazi, prej tyre gjashtë në kualifikuese ka bërë që Përfaqësuesja ku luajnë Shaqiri, Xhaka, Behrami me shokë të ngritet nga vendi i nëntë në atë të pestë.

Ndërkohë, ngritje ka pësuar edhe Shqipëria, që në ndeshjen e fundit mundi Izraelin 3:0.

Shqipëria e sheh veten në vendin e 63-të të FIFA-s, në renditjen e publikuar nga Konfederata Botërore për muajin korrik.

Kosova vazhdon zbritjen në FIFA. Humbja 1:4 përballë Turqisë ka bërë që përfaqësuesja e drejtuar nga Ablert Bunjaki të humbasë edhe katër vende dhe të pozicionohet e 177-ta.

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/zvicra-ne-vendin-e-peste-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.