Shqipëria

​957 raste të reja me COVID në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 957 raste të reja me koronavirus nga 2.418 testime dhe fatmirësisht asnjë humbje jete.

Sipas të dhënave zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit u shëruan 1.010 qytetarë të tjerë.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 26 pacientë.