Lajme

1024 raste të reja në Zvicër, gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit, 1024 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 17,530.  BAG raporton një vdekje të re në lidhje me koronavirusin. 

37 persona të tjerë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI