Lajme

1,048 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zvicër

Në 24 orët e fundit, 1,048 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, përcjell albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 25,127.  BAG gjithashtu raporton 11 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin.  36 persona të tjerë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI