Lajme

Zvicër: 1169 raste të reja me Covid, në 24 orët e fundit

Zvicra regjistroi për herë të parë ulje të vdekjeve

Në 24 orët e fundit, 1169 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 26,984, ndërkohë që shkalla e pozitivitetit është 4.3 për qind.

BAG raporton gjithashtu 7 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 61 persona shtesë u shtruan në spital, ndërsa vlera R është akoma 0,92. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI