Lajme

A do të ulë çmimin e Shaqirit Liverpool?

Mediumi britanik ‘Footballinsider’ ka shkruar në lidhje me vlerën në tregun e transferimeve të futbollistit kosovar Xherdan Shaqirit.

Sipas këtij mediumi, skuadra angleze do të ulë çmimin e shitjes të Shaqirit, shkaku i pandemisë covid-19, transmeton IndeksOnline.

Ky medium ka raportuar që burime të tyre u kanë thënë që do të jetë e pamundur të sigurohet çmimi të cilin e kanë menduar, pasi që afati i transferimeve është duke u afruar.

Kurse për futbollistin kosovar të interesuara janë Sevilla, CSKA Moska dhe Roma./IndeksOnline/