Futboll

Aarau i futbollistëve shqiptarë, afër Superligës zvicerane

Në skuadrën zvicerane aktivizohen shumë futbollistë shqiptarë

FC Aarau është afër hyrjes në Superligën zvicerane. Aarau pas 35 javësh ka grumbulluar 65 pikë dhe i mjafton vetëm edhe një pikë që zyrtarisht të jetë pjesë e elitës zvicerane, ndërsa sonte nga ora 20:15 do të përballet me Vaduzin, shkruan albinfo.ch.

Në klubin e Aaraut aktivizohen shumë futbollistë shqiptarë, nga Kosova dhe Shqipëria: Liridon Balaj, Imran Bunjaku, kapiteni Donat Rrudhani, Milot Avdyli, ish-futbollisti i kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi dhe Arijan Qollaku.

Në futbollin zviceran ka një numër të madh të futbollistëve shqiptarë.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI