Lajme

Adnan Januzaj shënon super gol për Real Sociedadin (VIDEO)

Në ndeshjene fundit, futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj, ka shënuar një super gol për Real Sociedadin në ndeshjen si mysafir me Real Betisin, përcjell albinfo.ch.

Duhet theksuar se Sociedadi e fitoi takimin 0-3, por goli i tretë dhe i fundit në këtë duel u shënua nga Januzaj në minutën e 88-të të takimit.

Deri te momenti i golit, Januzaj bëri një vrapim fantastik, derisa me një goditje të bukur e mposhti portierin kundërshtar.

Real Sociedadi i Adnan Januzajt me këtë fitore është në vendin e parë në La Liga momenta.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI